Słonecznie, ale miejscami popada i zagrzmi. Pogoda na środę

Polska
Słonecznie, ale miejscami popada i zagrzmi. Pogoda na środę
Flickr/Renee
Środa będzie ostatnim tak ciepłym dniem w tym tygodniu

Korzystajmy z przyjemnego ciepła, ponieważ środa będzie ostatnim tak ciepłym dniem w tym tygodniu przed nadciągającym dużym ochłodzeniem. Będzie słonecznie, jednak miejscami może przelotnie popadać i zagrzmieć.

W środę w dalszym ciągu sporo większych przejaśnień i rozpogodzeń, jedynie po południu i wieczorem miejscami na wschodzie, południu i w centrum mogą występować przelotne opady deszczu połączone z burzami.
 
 
Podczas burz spaść może do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, grad o średnicy do 1 cm, a wiatr w porywach osiągać 70 km/h. Uprzedzamy, aby nie stawać pod drzewami i unikać otwartych przestrzeni.
 
Wideo: sprawdź aktualną prognozę pogody
  

Ciepło, ale mocno powieje

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 12 stopni na Pomorzu do 16 stopni na Kujawach. Wiatr z kierunku wschodniego będzie chwilami silny, wzmagać się będzie podczas opadów i burz.
 
 
 
Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać w okolicach optymalnego poziomu. Barometry pokażą w samo południe od 1009 hPa na Podlasiu do 1014 hPa na Śląsku i w Małopolsce. Biomet będzie nam sprzyjać, wyjątkiem będą burze i deszcze, kiedy nasze samopoczucie może się pogarszać.
dk//TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie