Śnieg i silny wiatr w całej Polsce. Prawie 700 interwencji strażaków

Polska
Śnieg i silny wiatr w całej Polsce. Prawie 700 interwencji strażaków
OSP Stobierna
Działania strażaków polegają na usuwaniu połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew na ulice i chodniki

W środę do godziny 22 strażacy w całym kraju interweniowali prawie 700 razy w związku z opadami śniegu i silnym wiatrem - podał mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski przekazał w środę wieczorem, że do godziny 22 strażacy w całym kraju interweniowali 681 razy w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu. - Najwięcej w województwie małopolskim (460) oraz podkarpackim (148) - powiedział.

 

Nie ma poszkodowanych

 

- Działania polegają na usuwaniu połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew na ulice i chodniki - podał.

 

Wskazał, że do tej pory nie odnotowano osób poszkodowanych.

 

Jak informował wcześniej mł. bryg. Karol Kierzkowski, w związku z pogodą około 6,8 tys. odbiorców było bez dostaw prądu, w tym 5 tys. w Małopolsce.

 

Alerty na wtorek

 

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i na Górnym Śląsku wystąpią opady.

 

- Ten opad da od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Więcej będzie go w południowych powiatach województw - od podkarpackiego przez małopolskie i śląskie i tam zostały wydane już ostrzeżenia drugiego stopnia - poinformował synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

 

ZOBACZ: Wróciła zima, spadnie do 30 cm śniegu. Pogoda na środę

 

Dodał, że alerty, które wydano we wtorek mówiły o tym, iż w ciągu dwóch dób może spaść do 30 cm śniegu. - To się zgadza, bo wczoraj w wielu miejscach spadło powyżej 15 cm, a w górach nawet powyżej 20 cm śniegu - powiedział synoptyk.

 

Natomiast w północnych powiatach wspomnianych województw może spaść od 3 do 5 cm śniegu.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie