Czy będzie możliwość organizacji wesel i komunii? "Jest duch zabawy w narodzie"

Polska
Czy będzie możliwość organizacji wesel i komunii? "Jest duch zabawy w narodzie"
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Branża weselna przygotowuje się do otwarcia sezonu

Maj to - tradycyjnie - okres komunii oraz początek sezonu weselnego. Na ten moment branże weselna i cateringowa podkreślają, że nie ma żadnych informacji na temat możliwej organizacji większych imprez rodzinnych.

- Być może w maju będziemy mogli sobie pozwolić na większe imprezy rodzinne - mówił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Nie ma jednak informacji na temat tego, czy ten sektor gospodarki będzie otwarty, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

 

Branża jednak się przygotowuje.

 

- Było ciężko, ale jest już myślę, że bliżej do tego momentu, kiedy będziemy mogli zacząć działać - mówi Jacek Węgierski z firmy Mokoto Events zajmującej się organizacją imprez. 

 

Brak terminów 

 

- Ten kalendarz letni jest w zasadzie w całości zarezerwowany. Są oczywiście jeszcze jakieś miejsca, ale widać, że jest duch zabawy w narodzie i, jak tylko będzie można, to myślę, że każdy weekend będzie wykorzystany na organizację imprez - wyjaśnia Węgierski.

 

WIDEO: Czy będzie możliwość organizacji wesel i komunii? "Jest duch zabawy w narodzie"

  

Rezerwacja terminów to na razie tylko deklaracja chęci, bez uiszczania opłaty.

 

ZOBACZ: Poprawiny po przerwanym weselu w Malanowie. Przyszło 200 osób

 

Poza restrykcjami, przeszkodą mogą być sami goście. Część z nich w obawie o swoje zdrowie może rezygnować z udziału w weselu czy komunii. 

 

"Wiele wesel było przyczyną zakażeń"

 

Zdziwienia wobec ponownej organizacji dużych, rodzinnych wydarzeń nie kryją lekarze. - Jesteśmy zaskoczeni planami otwarcia branży weselnej. Mamy nadzieję, że będzie to dotyczyło wesel z bardzo ograniczoną liczbą uczestników - mówi prof. Krzysztof Tomasiewicz. 

 

- Wiemy, co działo się we wrześniu, październiku i, jak wiele wesel było przyczyną zakażeń. Nie jestem przeciwko tej branży, ale luzowanie tego typu spotkań, musi odbywać się w sposób racjonalny i stopniowy - dodaje.

laf/ac//Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie