Policja szuka 41-letniego sprawcy strzelaniny w Teksasie. To były zastępca szeryfa

Świat
Policja szuka 41-letniego sprawcy strzelaniny w Teksasie. To były zastępca szeryfa
Twitter/ Austin Police Department
41-letni Stephen Nicholas Broderick, były zastępca szeryfa hrabstwa Travis, wciąż pozostaje na wolności

Policja teksaska zidentyfikowała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w niedzielę po południu trzech osób w Austin - stolicy stanu. Jest nim 41-letni Stephen Nicholas Broderick, były zastępca szeryfa hrabstwa Travis, który wciąż pozostaje na wolności.

P.o. szefa policji w Austin Joe Chacon potwierdził, że podejrzanym jest Broderick, który pełnił funkcję zastępcy w biurze szeryfa. Był detektywem ds. przestępstw majątkowych. Z informacji policji wynika, że podejrzany jest Afroamerykaninem. Ma ok. 170 cm wzrostu.

Oskarżony również o molestowanie dziecka

Broderick jest również oskarżony o molestowanie seksualne dziecka. Spędził w czerwcu ubiegłego roku 16 dni w więzieniu zanim wpłacił kaucję, w wysokości 50 tys. dolarów.

 

Jak podał dziennik "Austin-American Statesman" z akt sądowych i publicznych wynika, że żona Brodericka złożyła wniosek o nakaz ochronny i rozwód krótko po jego aresztowaniu. Broderick zrezygnował wówczas z wykonywania swej funkcji w biurze szeryfa.

 

 

Chacon odwołał wcześniejsze zalecenie, aby ludzie w Austin nie opuszczali domów, apelując jednak o zachowanie czujności, a także o przekazywanie informacji mogących pomóc w odnalezieniu zbiegłego przestępcy. Ostrzegł, że mężczyzna może wziąć zakładników w okolicy.

Znał ofiary

W Austin na miejscu incydentu zginęły dwie kobiety i mężczyzna. Według Chacona było tam także dziecko przebywające obecnie w areszcie policyjnym. Wstępne informacje wskazują, że Broderick znał ofiary.

 

ZOBACZ: USA. Strzelanina w Teksasie. Co najmniej trzy osoby nie żyją

 

- Oczywiście jest to tragedia. Są ludzie, którzy stracili życie. (…) Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ta osoba została zatrzymana, miejmy nadzieję, że bez dalszych strat w ludziach - mówił zastępca szefa policji.

 

Oddziały organów ścigania zaczęły wycofywać się z obszaru Great Hills Trail, gdzie doszło do strzelaniny. Zaangażowane są obecnie w ściganie podejrzanego.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie