USA. Strzelanina w Teksasie. Co najmniej trzy osoby nie żyją

Świat
USA. Strzelanina w Teksasie. Co najmniej trzy osoby nie żyją
Austin Police Department/archiwum
Co najmniej trzy ofiary strzelaniny w Austin w Teksasie

W strzelaninie w kompleksie apartamentów w Austin, stolicy Teksasu, w niedzielę zginęły trzy osoby. Trwają poszukiwania sprawcy - poinformowały miejscowe władze. Według mediów policja zna jego tożsamość.

Choć podejrzany jest nadal na wolności, wygląda na to, że do zdarzenia doszło w mieszkaniu i sytuacja ta "nie stanowi zagrożenia dla ogółu społeczeństwa" - przekazała na Twitterze policja Austin, ale jednocześnie zaapelowała o omijanie rejonu strzelaniny.

 

Incydent miał miejsce w pobliżu popularnej dzielnicy handlowej w północno-zachodniej części miasta.

 

Policja z Austin poinformowała, że trzy osoby zostały zastrzelone. Nie ma informacji o innych ofiarach i rannych. Według CNN miejsce gdzie doszło do strzelaniny jest nadal zamknięte i przeszukiwane przez służby. 

 

Policja podała, że informację o zastrzeleniu trzech osób dorosłych zgłoszono przed południem (czasu miejscowego). Przekazała też, jej funkcjonariusze byli na miejscu strzelaniny.

 

To kolejna strzelanina w USA w ostatnich dniach. W ubiegły czwartek w nocy w siedzibie FedEx w Indianapolis napastnik zastrzelił osiem osób. Jak się później okazało, 19-latek cierpiał na zaburzenia psychiczne.

 

 

 

 

laf/ml/CNN/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie