Czarnek powołuje nową dyscyplinę naukową. "Przełomowe wydarzenie dla polskiej biblistyki"

Polska
Czarnek powołuje nową dyscyplinę naukową. "Przełomowe wydarzenie dla polskiej biblistyki"
Twitter/Ministerstwo Edukacji i Nauki
Minister Przemysław Czarnek na Jasnej Górze podczas inauguracji 5. Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego.

Na Jasnej Górze zainaugurowano 5. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Podczas uroczystości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił powołanie nowej dyscypliny naukowej - biblistyki - w klasyfikacji dziedzin i dyscyplin naukowych w Polsce. - Stworzenie nowej dyscypliny z pewnością pomoże w jej rozwoju - mówił szef resortu.

- Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych biblistów, a Polska staje się obecnie jednym z trzech najważniejszych ośrodków tej nauki. Stworzenie nowej dyscypliny - biblistyki - z pewnością pomoże w jej rozwoju - podkreślił minister.

 

ZOBACZ: Papież: prośmy Boga o siłę, by wyłączyć telewizor, komórkę i otworzyć Biblię


Do tych słów odniósł się ksiądz Henryk Witczyk, biblista i teolog. - Chciałbym podziękować ministrowi Przemysławowi Czarnkowi za tę decyzję. To ogromna szansa dla świata polskich biblistów. Dzięki nowej dyscyplinie będziemy mogli podjąć dialog badawczy z najlepszymi ośrodkami studiów w Jerozolimie, Rzymie, USA, Szwajcarii, Londynie czy w Niemczech. To przełomowe wydarzenie dla polskiej biblistyki. Cieszymy się z tego bardzo - zaznaczył ksiądz Witczyk.

 


Na Jasnej Górze zainaugurowano w niedzielę 5. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem przez Przewodniczącego KEP i Premiera RP. Rozpoczyna ono w Polsce XIII Tydzień Biblijny.

msl/prz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie