Co z przyszłorocznymi maturami? Czarnek: pewne ułatwienia są konieczne

Polska
Co z przyszłorocznymi maturami? Czarnek: pewne ułatwienia są konieczne
Polsat News
Przemysław Czarnek był gościem programu "Punkt widzenia"

W przyszłym tygodniu będzie decyzja, jaka będzie matura i egzamin ósmoklasisty w przyszłym roku - poinformował w Polsat News minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - dodał.

Szef MEiN pytany był w piątek w Polsat News czy w związku z tym, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich od 26 października uczą się zdalnie, planowane są jakieś zmiany na egzaminie ósmoklasisty i na maturach w przyszłym roku.

 

- Chcę zapowiedzieć (...) uczniom klas VII i uczniom klas przedmaturalnych, że w przyszłym tygodniu wydamy komunikat odpowiedni w tej sprawie. I skłaniamy się do tego, żeby również matura w przyszłym roku była na innych warunkach niż poprzednich latach, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne ułatwienia są konieczne, bo całości nie da się po prostu nadrobić - odpowiedział Czarnek.

 

ZOBACZ: Resort oświaty będzie śledził kariery absolwentów. Prezydent podpisał ustawę

 

- W przyszłym tygodniu decyzja w tej sprawie. Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - dodał.

 

Decyzją ministra edukacji i nauki w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2021 r. będą przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

dk//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie