Tajwan. Dwa silne trzęsienia ziemi w krótkim czasie

Świat
Tajwan. Dwa silne trzęsienia ziemi w krótkim czasie
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
W Tajpej i w innych miastach na północy wyspy kołysały się mocno budynki

W niedzielę w godzinach wieczornych czasu lokalnego na Tajwanie doszło do dwóch silnych trzęsień ziemi w bliskiej odległości od miasta Hualian, położonego na wschodzie kraju.

Według tajwańskich służb geologicznych trzęsienia miały magnitudę - kolejno - 5,8 i 6,2. Nie ma na razie informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach.

 

Epicentrum trzęsień znajdowało się na południe od miasta Hualian. Pierwsze - na głębokości 15 km, drugie, silniejsze - 14 km. Trzęsienia były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, w tym w stolicy kraju.

 

Największe trzęsienia w tym roku 

 

W Tajpej i w innych miastach na północy wyspy kołysały się mocno budynki. Były to największe w tym roku trzęsienia ziemi. Zdaniem specjalistów, w najbliższym czasie mogą pojawić się wstrząsy wtórne o podobnej sile.

 

 

Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym wyspiarskim państwie nie należą do rzadkości.

 

ZOBACZ: Katastrofa kolejowa w Egipcie. Co najmniej 97 rannych

 

We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w Hualian zginęło 17 osób.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie