Niemcy. Wielka Brytania usunięta z listy krajów wysokiego ryzyka

Świat
Niemcy. Wielka Brytania usunięta z listy krajów wysokiego ryzyka
PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Wymogi prawne dotyczące kontroli, testów i kwarantanny mają zastosowanie w odniesieniu do wjazdów do Niemiec ze wszystkich obszarów ryzyka

Wielka Brytania została usunięta z publikowanej przez Instytut Roberta Kocha (RKI) listy obszarów ryzyka pod względem zachorowań na koronawirusa. To samo dotyczy regionów Mid-West i South-East w Irlandii, regionu Pirkanmaa w Finlandii i Barbardosu.

Z drugiej strony, Algarve w Portugalii, które jest bardzo popularne wśród turystów, Azory, wspólnota autonomiczna Kastylia-La Mancha w Hiszpanii i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które wcześniej były obszarami o wysokiej zachorowalności, zostały sklasyfikowane jako obszary wysokiego ryzyka. Argentyna jest obecnie uważana za obszar o wysokiej zachorowalności.

 

ZOBACZ: Trudna sytuacja w Niemczech. Rząd "zaciąga hamulec bezpieczeństwa"

 

Wymogi prawne dotyczące kontroli, testów i kwarantanny mają zastosowanie w odniesieniu do wjazdów do Niemiec ze wszystkich obszarów ryzyka. W przypadku obszarów o wysokiej zachorowalności oraz obszarów, na których powszechnie występują warianty koronawirusa, wymogi te są szczególnie rygorystyczne.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie