Konwencja Porozumienia Jarosława Gowina. Znamy szczegóły sobotniego wydarzenia

Polska
Konwencja Porozumienia Jarosława Gowina. Znamy szczegóły sobotniego wydarzenia
Polsat News
Wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin

W sobotę w południe odbędzie się konwencja krajowa Porozumienia Jarosława Gowina. Z ustaleń polsatnews.pl wynika, że w trakcie wydarzenia, oprócz lidera ugrupowania, wystąpią m.in. prof. Wojciech Maksymowicz i Andrzej Sośnierz, którzy mają mówić o programie partii dotyczącym zdrowia. - Wzmacniamy się jako Porozumienie - mówi wicerzecznik partii Jan Strzeżek.

Konwencja będzie podzielona na trzy główne panele: zdrowie (założenia przedstawią posłowie Porozumienie: prof. Wojciech Maksymowicz, lekarz i były minister zdrowia, a także Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ) zielony ład (opowie o nim m.in. Tomasz Urynowicz, wicemarszałek woj. małopolskiego) i mieszkalnictwo (o szczegółach opowiedzą Anna Kornecka, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Michał Wypij, poseł Porozumienia i wiceszef klubu PiS). 

 

ZOBACZ: Gowin: zarzuty wobec prof. Maksymowicza uważam za nieprawdziwe

 

Głos zabierze lider Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin, który ma wygłosić "obszerne" przemówienie i poruszyć wiele zagadnień programowych. Następnie rozpoczną się panele tematyczne, dotyczące takich kwestii jak samorząd. 

 

- Wzmacniamy się jako Porozumienie, chcemy pokazać nasze założenia programowe. Mocna centro-prawica to właśnie my - podkreśla w rozmowie z polsatnews.pl wicerzecznik partii Jan Strzeżek. 

 

Transfery do Porozumienia?

 

Kilka dni temu media informowały, że w sobotę do Porozumienia ma dołączyć była posłanka Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj. Do partii Gowina miałby wstąpić także poseł wybrany z list PiS Lech Kołakowski (także niezrzeszony). 

 

W rozmowie z Interią zaprzeczyli jednak tym doniesieniom. Pewne jest natomiast, że pojawią się na sobotniej konwencji i zabiorą głos. 

Jakub Oworuszko / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie