Poseł ujawnił zawiadomienie ws. prof. Maksymowicza. Wiadomo, kto je złożył

Polska
Poseł ujawnił zawiadomienie ws. prof. Maksymowicza. Wiadomo, kto je złożył
PAP/Tomasz Waszczuk
Prof. Wojciech Maksymowicz

Z nieoficjalnych ustaleń "Wydarzeń" wynika, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Wojciecha Maksymowicza, lekarza i posła Porozumienia, złożył Mariusz Dzierżawski, lider antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia. Fragment zawiadomienie opublikował na Twitterze związany z Adamem Bielanem były polityk Porozumienia, poseł Kamil Bortniczuk.

Zawiadomienie dotyczy nieetycznych eksperymentów medycznych. 

 

"Zabili nieustaloną liczbę dzieci"

 

"Działając w imieniu Zawiadamiającego zawiadamiam o możliwości popełnienia na terenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie przestępstwa przez lekarza prof. dr. hab. med. Wojciecha Maksymowicza działającego wspólnie i w porozumieniu z lekarzem dr. hab. med. Tomaszem Waśniewskim a polegającego na tym, że w okresie od 01.01.2016 r. do chwili obecnej sprawcy zabili nieustaloną liczbę dzieci przedwcześnie urodzonych poprzez otwarcie konającym dzieciom czaszek bez znieczulenia w celu wycięcia tkanek mózgowych połączone z jednoczesnym dokonaniem nacięcia bez znieczulenia wzdłuż kręgosłupa dziecka i wydłubaniem żyjącym jeszcze dzieciom rdzenia kręgowego" – czytamy w zawiadomieniu, którego fragment opublikował na Twitterze poseł Kamil Bortniczuk (stronnik Adama Bielana). 

 

 

Z nieoficjalnych ustaleń "Wydarzeń" wynika, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prof. Wojciecha Maksymowicza i jeszcze jednego lekarza złożył Mariusz Dzierżawski, lider antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia.

 

Wideo: "Wydarzenia" o zawiadomieniu ws. prof. Maksymowicza

  

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło w tej sprawie kontrolę. 

 

Prof. Wojciech Maksymowicz odpiera wszystkie zarzuty, jego zdaniem sprawa ma wymiar polityczny. W ramach sprzeciwu opuścił dziś klub parlamentarny PiS. 

 

jo/ sgo/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie