Matka zabiła dwoje dzieci. Usłyszała wyrok

Polska
Matka zabiła dwoje dzieci. Usłyszała wyrok
PAP/Piotr Kowala
Podczas śledztwa W. przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

Na karę dożywotniego więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Natalię W., oskarżoną o zabójstwo swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii w 2018 r. w Lubinie (Dolnośląskie). To drugi proces w tej sprawie, po uchyleniu poprzedniego wyroku przez Sąd Najwyższy.

Jak przekazała w czwartek rzeczniczka Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, sędzia Małgorzata Lamparska, w czwartek, w drugim procesie w tej sprawie, sąd utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji i skazała Natalię W. na karę dożywocia za zabójstwo swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii. Wyrok jest prawomocny; przysługuje od niego kasacja do Sąd Najwyższego.

 

Podwójne zabójstwo

 

Do tragedii opisanej w akcie oskarżenia doszło w styczniu 2018 r. W jednym z mieszkań w Lubinie (Dolnośląskie) policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranną 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci.

 

ZOBACZ: Matka wskoczyła do 17-metrowej studni. Chciała uratować dziecko

 

12-latka zmarła w szpitalu; kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte.

 

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut podwójnego zabójstwa. Podczas śledztwa W. przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

 

Ponowna zmiana wyroku

 

W grudniu 2018 r. Sąd Okręgowy w Legnicy uznał W. winną obu zabójstw i wymierzył jej karę dożywotniego więzienia. Wyrok ten zmienił w maju 2019 r. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który orzekł wówczas wobec kobiety karę 25 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Matka miała zranić 3-latkę nożyczkami w szyję. Została aresztowana

 

Następnie kasację tego wyroku do Sądu Apelacyjnego wniósł Prokurator Generalny. Wskazał on, że kara orzeczona w sądzie apelacyjnym "jest rażąco niewspółmierna do bardzo wysokiego stopnia winy i społecznej szkodliwości czynów przypisanych oskarżonej, a tym samym niesprawiedliwa i wniósł w tej sprawie kasację".

 

Sąd Najwyższy uwzględnił tę kasację i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. W efekcie zapadł wyrok dożywotniego więzienia dla Natalii W.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie