Matka zostawiła niemowlę przed blokiem. Kobieta była pijana

Polska
Matka zostawiła niemowlę przed blokiem. Kobieta była pijana
zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Pijana 29-latka zostawiła dziecko przed blokiem

29-latka nie zdołała wnieść wózka z dzieckiem do mieszkania. Postanowiła zostawić niemowlę przed blokiem. Informacja o zachowaniu matki trafiła do policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Poniatowej (woj. lubelskie) około godz. 18. Zawiadomienie ws. kobiety trafiło do mundurowych. 29-latka nie była w stanie wejść samodzielnie do mieszkania - wynikało z przekazanej informacji. 

 

ZOBACZ: Pijani rodzice opiekowali się 7-latkiem. Mieli 3 promile

 

"Na miejscu policjanci zastali stojący pod blokiem wózek z dzieckiem w środku. Na szczęście maluszkiem zaopiekowali się zaniepokojeni sytuacją świadkowie" - poinformowała w komunikacie prasowym asp. sztab. Edyta Żur.

 

Jak się okazało, 29-latka miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

 

Sprawa trafi do sądu 

Niemowlę trafiło pod opiekę medyczną, z kolei jego matka do policyjnej izby zatrzymań. W sprawie kobiety z Poniatowej trwa postępowanie. Służby sprawdzą, czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Informacje o zdarzeniu zostaną również przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

ZOBACZ: Poruszające zdjęcie. Przemytnicy wyrzucili 6-miesięczne dziecko do rzeki

 

Policja przypomina, że w przypadku narażenia zdrowia lub życia opiekun może być ukarany grzywną, naganą, a nawet karą więzienia do pięciu lat.

ms/prz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie