Wybory w Rzeszowie. Kandydat Porozumienia zrezygnował ze startu

Polska
Wybory w Rzeszowie. Kandydat Porozumienia zrezygnował ze startu
Facebook/Waldemar Kotula
Waldemar Kotula ma wesprzeć kandydaturę polityka Solidarnej Polski Marcina Warchoła

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował w środę ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez b. prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej. Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Jednorazowych strzykawek użyto kilkukrotnie? Nowe doniesienia o szczepieniach

 

"Podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach. Uznałem, że moje postulaty zrealizuje kandydat, który ma większe szanse na wygranie. A tym kandydatem jest Marcin Warchoł" – powiedział radny Kotula.

 

Porozumienie programowe

 

Jak zaznaczył, porozumienie, które zawarł z Warchołem "jest stricte programowe". - Nie rozmawialiśmy o tzw. etatach, czy innych rzeczach. Dążymy do tego, żeby w Rzeszowie wygrał kandydat z prawej strony sceny politycznej. I tym kandydatem – z moim poparciem – jest pan Marcin Warchoł – mówił.

 

Warchoł dziękując Kotuli i Porozumieniu za wsparcie zauważył, że popiera go także Tadeusz Ferenc, którego nazwał "wizjonerem" i jednym z "największych prezydentów polskich miast". - Z panem prezydentem połączyła nas wspólna wizja rozwoju miasta – podkreślił wiceminister sprawiedliwości.

 

Przypomniał także, że z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który poparł jego kandydaturę.

 

"Gama wspólnych pomysłów"

 

Warchoł podkreślił, że z Kotula połączyła go "cała gama wspólnych pomysłów dla rozwoju miasta".

 

Radnemu Kotuli za wsparcie Warchoła dziękował również Ferenc. Podkreślił, że z wiceministrem współpracuje od ponad trzech lat i "załatwiono w tym czasie wiele tematów".

 

Ferenc zaapelował także do mieszkańców miasta o głosowanie na Warchoła. "Jest to osoba godna zaufania. Mająca ogromną wiedzę. Osoba, która nie ucieka od tematów, ale szuka tematów i te tematy załatwia od początku do końca" – mówił Ferenc. - Kochani mieszkańcy Rzeszowa głosujmy na pana Marcina Warchoła – apelował.

 

Kto będzie kandydował?

 

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

 

ZOBACZ: Szczepienia w Rzeszowie. "To dla PiS paliwo wyborcze"

 

Kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

 

Z ubiegania się o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski, który w poniedziałek poparł kandydaturę Marcina Warchoła na tę funkcję

dk/rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie