Wróciła zima, spadnie do 30 cm śniegu. Pogoda na środę

Polska
Wróciła zima, spadnie do 30 cm śniegu. Pogoda na środę
piqsels/zdjęcie ilustracyjne
Do Polski wróci zima

Na południu i południowym wschodzie kraju przechodzić będą intensywne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami w trakcie śnieżyc może spaść nawet do 30 cm śniegu. Warunki drogowe pozostaną bardzo trudne.

W środę na przejaśnienia możemy liczyć tylko w zachodnich województwach, gdzie opady będą jedynie lokalne, słabe i przelotne. Na pozostałym obszarze całkowite zachmurzenie i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.
 
 
Na południowym wschodzie sumy opadów mogą sięgać 30 litrów na metr kwadratowy ziemi, zarówno w postaci deszczu, jak i śniegu. Na niżej położonych obszarach spadnie do 10 cm śniegu, a w górach do 30 cm. Możliwe zawieje śnieżne. Warunki drogowe będą bardzo trudne.
 
TwojaPogoda.pl
 
Przeszywająco zimno
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 1 stopnia na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 9 stopni na Kujawach. W górach poniżej zera. Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie bardzo silny, w porywach do 50 km/h.
 
Wideo: zobacz aktualną prognozę pogody
  
Ciśnienie jest wysokie i będzie wolno spadać. Barometry pokażą w samo południe od 1019 hPa na Lubelszczyźnie do 1026 hPa na Ziemi Lubuskiej. Biomet będzie niekorzystny dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać różnorodne bóle i znużenie.
msl/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie