Deszcz, śnieg i porywisty wiatr. Pogoda na wtorek

Polska
Deszcz, śnieg i porywisty wiatr. Pogoda na wtorek
pixabay.com/Pexels
Załamanie pogody stało się faktem

Załamanie pogody stało się faktem. Pada, mocno wieje i jest przeszywająco zimno. Na południu kraju spadnie mnóstwo śniegu, który może paraliżować ruch drogowy, uszkadzać drzewostan i powodować przerwy w dostawach prądu.

We wtorek na zachodzie i północy przejaśnienia i rozpogodzenia. Na południu, wschodzie i w centrum będzie pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach i na wyżynach intensywne opady śniegu i zawieje śnieżne.

 

ZOBACZ: Idzie ochłodzenie. Temperatura poniżej zera, śnieg na południu kraju


Na niżej położonych obszarach spadnie do 5-10 cm śniegu, a w górach nawet do 20 cm. Na szlaki górskie lepiej nie wychodzić z powodu silnych zawiei i zamieci oraz ograniczonej widoczności. Na drogach będzie bardzo ślisko.

Zimno, silny wiatr, wysokie ciśnienie

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 2 stopni na południu do 10 stopni na północnym zachodzie. W górach poniżej zera. Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie bardzo silny, w porywach do 50 km/h.


Ciśnienie jest wysokie i w pierwszej połowie dnia będzie jeszcze rosnąć, jednak po południu spadnie. Barometry pokażą w samo południe od 1023 hPa na Lubelszczyźnie do 1028 hPa na Ziemi Lubuskiej. Biomet będzie niekorzystny dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać różnorodne bóle i znużenie.

 

WIDEO - Prognoza pogody Polsat News

  

pgo/hlk/ TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie