Prezydent Krakowa dostał mandat. Zapalił cygaro w gabinecie

Polska
Prezydent Krakowa dostał mandat. Zapalił cygaro w gabinecie
Polsat News
Majchrowski nie ujawnił wysokości mandatu

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zdobył się na szczerość. W mediach społecznościowych przyznał się, że w ostatnim czasie otrzymał mandat. Prezydent zapalił w gabinecie cygaro. "Tak się zdarza, że i prezydent Krakowa płaci mandaty." - napisał w mediach społecznościowych. Wszystko przez zapalone cygaro.

Jak relacjonuje Jacek Majchrowski skarga w sprawie palenia cygara w prezydenckim gabinecie wpłynęła do straży miejscy. W związku z tym funkcjonariusze zdecydowali się ukarać prezydenta mandatem. Majchrowski nie ujawnił jednak jak wysoką karę zapłacił. 

 

"Tak się zdarza, że i prezydent Krakowa płaci mandaty. Po skardze na mnie, że zapaliłem w gabinecie cygaro, otrzymałem od straży miejskiej mandat. Cóż, stało się… Uprzedzając - czasem również używam brzydkich wyrazów." - napisał w mediach społecznościowych prezydent Krakowa. 

 

 

Mieszkańcy wpierają prezydenta

Wpis wywołał dyskusję w mediach społecznościowych. Internauci docenili szczerość Majchrowskiego oraz doszukiwali się, kto mógł złożyć skargę na prezydenta. 

 

ZOBACZ: Majchrowski wygrał w sądzie z Morawieckim. Premier musi sprostować swoją wypowiedź

 

"Panie Prezydencie jest Pan po prostu normalnym facetem. Zdrowia życzę", "Szacunek dla Pana za to że, miał Pan odwagę o tym tutaj napisać", "Panie Prezydencie. Również czasami używam brzydkich wyrazów, bo przecież nie jesteśmy terminatorami i musimy jakoś odreagować. Zdrówka życzę." - komentowano wpis Majchrowskiego. 

Nawet 500 zł mandatu

Zgodnie z obowiązującym prawym za palenie w niedozwolonych miejscach grozi mandat do 500 zł. Zakaz obejmuje również miejsce pracy. Tam pracodawca może zdecydować o wyznaczeniu tzw. palarni. Pomieszczenie musi spełniać kilka warunków takich jak np. dobra wentylacja, czy odpowiednia liczba popielniczek. Dym papierosowy nie powinien przenikać do innych pomieszczeń. 
dsk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie