Motolotnią chciał przemycić papierosy warte ponad 100 tys. zł. Rozbił się

Polska
Motolotnią chciał przemycić papierosy warte ponad 100 tys. zł. Rozbił się
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
W pudłach znajdowało się 8 tys. paczek papierosów

Wypadkiem zakończyła się przeprawa 44-letniego obywatela Ukrainy, który przy użyciu motolotni próbował przemycić do Polski papierosy o wartości ponad 112 tys. zł. Mężczyzna trafił do szpitala.

Motolotnię zobaczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Zbereżu 21 grudnia. Nadleciała od strony wschodniej kierując się w głąb terytorium Polski. Strażnicy monitorowali jej lot, podejrzewając, że może służyć do przemytu - poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

 

ZDJĘCIA: wypadek motolotni na Lubelszczyźnie

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

- W pobliżu miejscowości Wołczyny na terenie powiatu włodawskiego, mundurowi znaleźli rozbitą motolotnię, porozrzucane wokół niej pakunki oraz mężczyznę, który był pilotem. Mężczyzna został niezwłocznie przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej - powiedział Sienicki.

 

8 tys. paczek papierosów o wartości ponad 112 tys. zł

 

W pudłach znajdowało się 8 tys. paczek papierosów o wartości ponad 112 tys. zł. Najprawdopodobniej zostały załadowane na Ukrainie i miały być zrzucone bez lądowania po polskiej stronie w pobliżu granicy. Straż Graniczna wszczęła w tej sprawie postępowanie.

 

ZOBACZ: Motolotniarz spadł na linię energetyczną. Ranny trafił do szpitala

 

Pilotem motolotni okazał się 44-letni obywatel Ukrainy. Po wyjściu ze szpitala oraz przeprowadzeniu stosownych czynności procesowych 24 grudnia został przekazany służbom granicznym Ukrainy. Będzie odpowiadał za przemyt papierosów oraz nielegalne przekroczenie granicy państwowej przy użyciu statku powietrznego, za co grozi kara do 5 lat więzienia. 

 

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie