Pies służbowy wytropił nielegalne papierosy w naczepie ciężarówki

Polska
Pies służbowy wytropił nielegalne papierosy w naczepie ciężarówki
KAS

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 14 tys. paczek papierosów, które ukryto w przerobionej podłodze naczepy. W ujawnieniu nielegalnego towaru pomógł pies służbowy.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Białej Podlaskiej prowadzili rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Koroszczynie na przejściu granicznym z Białorusią. Wspierał ich jeden z psów pełniących służbę w lubelskiej KAS - 5-letni owczarek niemiecki. 

 

ZOBACZ: Nielegalne papierosy i tytoń warte kilkanaście milionów złotych. Szlak przemytu zlikwidowany

 

Czworonożny funkcjonariusz oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski, którym przewożony był ładunek sklejki.

 

Ponad 14 tys. paczek papierosów w podłodze naczepy

 

Funkcjonariusze dokonali oględzin ciężarówki. Podejrzenia wzbudziła podłoga naczepy, która wyglądała na przerobioną. Pojazd został poddany szczegółowej rewizji. 

 

KAS

 

W przerobionej podłodze naczepy znaleziono ponad 14,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa wyrobów to ponad 200 tys. zł. 

 

Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 46-letni obywatel Białorusi. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

emi/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie