Pijana jechała samochodem na samej feldze. Uderzyła w betonową zaporę

Polska
Pijana jechała samochodem na samej feldze. Uderzyła w betonową zaporę
śląska policja
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

W miejscowości Poręba, w okolicy Zawiercia (woj. śląskie) kierowca zauważył samochód jadący całą szerokością drogi. Volkswagena prowadziła młoda kobieta. Jechała bez opony na prawym, przednim kole. Po chwili auto uderzyło w betonową zaporę mostu. Kierująca 23-latka prowadziła pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godz. 5 rano. Pijana kobieta nie mogła zapanować nad samochodem i jechała "wężykiem".  W samochodzie nie było prawej, przedniej opony. Jechało tylko na feldze. Kierowca, który zauważył to zdarzenie, próbował zatrzymać samochód. Zrównał się z volkswagenem i chciał nawiązać kontakt z kierującą przez otwartą szybę. 

 

Po chwili, na ul. Niweckiej samochód powolnie zjechał z jezdni i uderzył w betonową zaporę mostu. Mężczyzna zaalarmował policję, wysiadł z samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Od kierującej czuć było alkohol. 

 

ZOBACZ: Sanok. Pijana 16-latka kierowała autem. Obok siedział jego trzeźwy właściciel

 

"Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 23-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkanka Poręby została przetransportowana do szpitala. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo" - poinformowała śląska policja. 

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Policjanci przypominają, że kierowca może stracić prawo jazdy na co najmniej 3 lata. Ponadto za takie przestępstwo przewidziana jest obligatoryjna kara finansowa, nie mniejsza niż 5 tys. zł . 

 

dsk/ sgo//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie