Nie daj się okraść w internecie. Eksperci opowiedzą o bezpieczeństwie w sieci

Polska
Nie daj się okraść w internecie. Eksperci opowiedzą o bezpieczeństwie w sieci
piqsels
Konferencja UKE odbędzie się online 14 kwietnia o 11:00 na kanale YouTube

Z myślą o wszystkich użytkownikach internetu Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował kampanię #JaOnline, której celem jest przypomnienie zasad cyberbezpieczeństwa, bezpiecznej bankowości czy zakupów online. Wydarzenie z udziałem z ekspertów z Biura Rzecznika Finansowego, UOKiK, Politechniki Wrocławskiej i policji odbędzie się 14 kwietnia o 11:00 na kanale YouTube UKE.

Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. Jest kierowana do wszystkich użytkowników w związku ze stale rosnącą skalą zagrożeń jakimi są ataki phishingowe i oszustwa z wykorzystaniem internetu. Narażeni są przede wszystkim seniorzy zaczynający przygodę z internatem, ale również dorośli, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa.

 

 

W ramach wydarzenia chcemy zwrócić uwagę konsumentów na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń i sieci, zagrożenia jakimi są ataki phishingowe, jak chronić dane. O czym pamiętać korzystając z bankowości elektronicznej i przy zakupach online. Jak się bronić przed wprowadzaniem w błąd i jak rozpoznać fałszywe strony internetowe czy wiadomości.

 

Świadomi konsumenci są mniej podatni na nieuczciwe praktyki

 

Do udziału w konferencji, poza użytkownikami sieci, są zaproszeni rzecznicy konsumentów, którzy na co dzień pomagają konsumentom w dochodzeniu roszczeń. Konferencja i podejmowane działania edukacyjne UKE mają na celu podnoszenie świadomości konsumentów i użytkowników internetu na rynku usług telekomunikacyjnych. Świadomi konsumenci są mniej podatni na nieuczciwe praktyki handlowe i oszustwa.

 

W wydarzeniu udział wezmą m.in. Naczelnik Wydziału Rozpoznania Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji; dr hab. Jakub Szczerbowski Dyrektor Wydziału Klienta Rynku Bankowo Kapitałowego, Biuro Rzecznika Finansowego; Katarzyna Araczewska, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów i Wojciech Drzewiński z Politechniki Wrocławskiej. 

red / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie