Białoruskie Ministerstwo Obrony: przestrzeń powietrzna ze strony Polski naruszona. Polska zaprzecza

Polska
Białoruskie Ministerstwo Obrony: przestrzeń powietrzna ze strony Polski naruszona. Polska zaprzecza
sinousxl / Pixabay
Białoruś poinformowała o naruszeniu przestrzeni powietrznej od zachodu

W poniedziałek wieczorem doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi przez niezidentyfikowany statek powietrzny od strony Polski – podało we wtorek białoruskie ministerstwo obrony.

Według jego komunikatu do naruszenia granicy powietrznej Białorusi miało dojść 12 kwietnia o godz. 20.45 (19.45 w Polsce). - Następnie statek powietrzny zawrócił w kierunku Polski – podano.

 

ZOBACZ: Białoruś. System rakietowy wjechał w dom. Starsza kobieta cudem ocalała

 

W związku z incydentem do resortu obrony wezwany został we wtorek attaché obrony w Ambasadzie RP w Mińsku. "Zakomunikowano mu, że konieczne jest zbadanie tego faktu i poinformowanie strony białoruskiej o rezultatach" – przekazał w komunikacie resort obrony Białorusi.

 

Polskie statki powietrzne nie wykonywały w poniedziałek wieczorem lotów w pobliżu granicy z Białorusią – oświadczyło w odpowiedzi MON. "Przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana. Wojskowe statki powietrzne 12.04 br. w godzinach wieczornych nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią" – odpowiedziało MON na Twitterze. 

 

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie