Białoruś. System rakietowy wjechał w dom. Starsza kobieta cudem ocalała

Świat
Białoruś. System rakietowy wjechał w dom. Starsza kobieta cudem ocalała
Twitter/Tut.by
Niezależny portal Tut.by napisał, że do zdarzenia doszło w poniedziałek rano

System rakietowy Toczka-U wjechał w dom mieszkalny w jednej ze wsi w obwodzie mohylewskim na Białorusi - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax-Zapad, cytując białoruskie Ministerstwo Obrony. 85-letnia gospodyni cudem ocalała - podał portal Tut.by.

Resort obrony przekazał, że do zdarzenia doszło podczas przemieszczania dywizjonu rakietowego na poligon. Dodano, że żołnierz, który kierował wyrzutnią, nie poradził sobie na ostrym zakręcie w jednej ze wsi i wjechał w róg domu.

 

Zaznaczono, że w wypadku nikt nie został ranny. Sprzęt jest sprawny - zaakcentowano.

 

Poważanie zniszczony dom 

 

Niezależny portal Tut.by napisał, że do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. Zniszczono niemal połowę domu, a 85-letnia gospodyni cudem ocalała, bo w momencie wypadku była na zewnątrz.

 

Jak dodano, na miejsce przyjechała karetka, bo kobiecie skoczyło ciśnienie i zrobiło się jej słabo. Córka gospodyni powiedziała Tut.by, że sprzęt już wyciągnięto ze ściany przy pomocy ciężarówki.

 

ZOBACZ: Nie zatrzymały go półrogatki. Wjechał wprost pod pociąg [ZDJĘCIA]

 

 

Wojskowi obiecali, że pokryją szkody - dodała, zaznaczając, że obecnie w budynku nie można mieszkać, bo nie ma w nim ściany i nie wiadomo, w jakim stanie jest konstrukcja. Na stronie Ministerstwa Obrony czytamy, że wojsko niweluje uszkodzenia budynku.

 

Tut.by podał, że w budynek wjechał system rakietowy Toczka-U.

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie