Prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Polska
Prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
Wikimedia Commons/ Ryszard Hołubowicz
Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca

Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformował w poniedziałek prezydencki minister Andrzej Dera, który w imieniu prezydenta wręczy rodzinie odznaczenie podczas pogrzebu byłej posłanki.

Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O nadanie Sierakowskiej odznaczenia państwowego zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

 

- Pan prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformował w poniedziałek Andrzej Dera. Podkreślił, że odznaczenie zostało przyznane w związku z działalnością publiczną Sierakowskiej.

 

ZOBACZ: Nie żyje Izabella Sierakowska. Była posłanka SLD miała 74 lata

 

Dera zapowiedział także, że w imieniu prezydenta wręczy order rodzinie podczas pogrzebu.

 

Uroczystości pogrzebowe

 

Uroczystości pogrzebowe mają się odbyć w czwartek 15 kwietnia o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Lewica chciałaby, aby pogrzeb miał charakter państwowy i w tej sprawie szef klubu Krzysztof Gawkowski zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

 

Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O śmierci byłej posłanki poinformował wówczas jej syn Michał Sierakowski.

 

Sierakowska od 1989 r. do 2005 r. jako przedstawicielka PZPR a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej sprawowała mandat posłanki X, I, II, III i IV kadencji. Była współprzewodniczącą SdRP, a w Sojuszu zasiadała w zarządzie krajowym. W 2004 r. odeszła do Socjaldemokracji Polskiej. W VI kadencji Sejmu (lata 2007-2011) była członkiem koła SDPL.

emi / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie