Kary więzienia dla zakażonych, którzy nie poddadzą się leczeniu

Świat
Kary więzienia dla zakażonych, którzy nie poddadzą się leczeniu
Pexels
Decyzja kambodżańskich władz zapadła po tym, jak ślad zaginął po kilkudziesięciu osobach, u których test na koronawirusa dał wynik pozytywny

Rząd Kambodży zapowiedział w poniedziałek, że obywatelom z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, którzy nie będą przestrzegali obowiązujących ich w tej sytuacji zasad i nie poddadzą się leczeniu, grozi kara od roku do pięciu lat więzienia.

Jak podała agencja dpa, do 10 lat pozbawienia wolności będzie groziło osobom, które zachorują na Covid-19 i nie poddadzą się leczeniu, przyczyniając się do rozprzestrzeniania się epidemii.

 

Decyzja kambodżańskich władz zapadła po tym, jak ślad zaginął po kilkudziesięciu osobach, u których test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 12 kwietnia

 

W kraju szczepienia przeciw Covid-19 są obowiązkowe również dla przedstawicieli władz, państwowych instytucji oraz członków sił zbrojnych.

 

Znaczny wzrost liczby nowych infekcji

 

Kambodża, w której dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem utrzymywała się przez dłuższy czas na niskim poziomie, w ostatnich dniach przeżywa znaczny wzrost liczby nowych infekcji. W kraju o populacji 16,5 mln dziennie przybywa kilkuset zakażonych.

 

Od początku pandemii w kraju odnotowano 4500 zakażeń koronawirusem, a w związku z Covid-19 zmarło 30 osób. 

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie