Zdobyła złoty medal w taekwondo. W 8. miesiącu ciąży [WIDEO]

Świat
Zdobyła złoty medal w taekwondo. W 8. miesiącu ciąży [WIDEO]
Twitter/National Sports Festival 2020
Kobieta zdobyła trzy medale, w tym złoty. "Lekarz zgodził się na występ"

Amiant Idrees, 26-letnia zawodniczka taekwondo, zdobyła trzy medale, w tym złoty, na nigeryjskim Narodowym Festiwalu Sportowym. Kobieta dokonała tego wyczynu będąc... w 8. miesiącu ciąży. Mimo tego, że kobieta nie walczyła bezpośrednio z inną rywalką, to nagranie z zawodów wywołało lawinę komentarzy internautów.

Idrees uczestniczyła w zawodach ćwiczeń poomse, polegających na zaprezentowaniu układu technik ataku i obrony bez realnego przeciwnika. 26-latka zdobyła złoto w parze mieszanej z Aroworem Roqeebem, a także srebro w drużynie oraz indywidualny "brąz".

 

ZOBACZ: Zaszła w ciążę będąc w ciąży. Niezwykła anomalia w Wielkiej Brytanii

 

Organizatorzy podzielili się nagraniem z zawodów w mediach społecznościowych. Osiągnięcie 26-latki w widocznej ciąży określili jako "inspirujące".

 

Internauci podzieleni

Nagranie podzieliło internautów. Część wskazywała, że zachowanie kobiety jest "niebezpieczne" i może doprowadzić do komplikacji przy porodzie.

 

"Kobieta w 8. miesiącu ciąży i bierze udział w sportach walki. Takie rzeczy, tylko w tej części świata" - skomentował jeden z użytkowników.

"Organizatorzy, którzy na to pozwolili musieli oszaleć" - dodawał inny.

 

Większość komentujących jednak pogratulowała zawodniczce płynnych, dokładnych ruchów. Zauważali, że kobieta nie walczy z realnym przeciwnikiem, a jedynie prezentuje serię technik.

 

"Nie walczy, to kategoria demonstracyjna. Nie widzę, w jaki sposób może to negatywnie wpłynąć na dziecko. Jeśli już, to dziecko będzie zdrowsze! Jej sekwencja jest genialna" - napisał jeden z internautów.

"Lekarz wydał pozwolenie"

Na zarzuty i pochwały w rozmowie z CNN odpowiedziała sama zainteresowana. - Zanim zaszłam w ciążę normalnie trenowałam. Teraz nie odczułam żadnej różnicy - powiedziała Idrees.

 

ZOBACZ: Została zaszczepiona w ciąży. Dziecko urodziło się z przeciwciałami

 

- Wiele osób nie rozumie o co chodzi w taekwondo. Możliwe, że mój przykład posłuży do edukowania. Taekwondo dzieli się na dwie gałęzie: sport walki i poomse, który jest formą ćwiczeń. To korzystanie z technik przy użyciu rąk i nóg, bez fizycznego przeciwnika - tłumaczyła kobieta.

 

- Nie odczuwałam w związku z tym żadnego ryzyka. Zgodę na mój występ wydał zarówno mój lekarz, a także organizator zawodów - podsumowała.

 

Nigeryjski Festiwal organizowany jest regularnie, co dwa lata, od 1973 r. Biorą w nim udział sportowcy ze wszystkich 36 stanów. Jego pierwotnym celem było promowanie pokoju i narodowej jedności po wojnie domowej zakończonej w 1970 r.

bas/ sgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie