Złamała zasady izolacji i wyszła po alkohol. Seniorce grozi do 8 lat więzienia

Polska
Złamała zasady izolacji i wyszła po alkohol. Seniorce grozi do 8 lat więzienia
Polsat News
"Za to przestępstwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności" - informuje policja

Kara do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi dwójce mieszkańców powiatu olkuskiego (woj. małopolskie), którzy nie zastosowali się do decyzji sanepidu o izolacji domowej i złamali jej zasady. Jedna z tych osób, 77-letnia kobieta, udała się do sklepu, żeby kupić alkohol.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w czwartek, że do interwencji wobec kobiety, która opuściła miejsce zamieszkania i udała się do sklepu, doszło pod koniec marca.

 

ZOBACZ: Wielkanoc chciała spędzić w Egipcie. Na lotnisku okazało się, że jest w izolacji

 

Kolejny raz na terenie tego samego powiatu funkcjonariusze interweniowali w ubiegły weekend, kiedy to swoje miejsce zamieszkania opuścił 45-letni mężczyzna, który przebywać miał na izolacji domowej.

 

"W obu przypadkach prowadzone jest postępowanie dotyczące sprowadzenia przez te osoby niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu innych" - podkreślił rzecznik. Jak dodał, "zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo przewidziana jest kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności", a o zdarzeniach tych powiadomiony został także olkuski sanepid.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie