Wielkanoc chciała spędzić w Egipcie. Na lotnisku okazało się, że jest w izolacji

Polska
Wielkanoc chciała spędzić w Egipcie. Na lotnisku okazało się, że jest w izolacji
Pixabay
3 kwietnia kobieta stawiła się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do egipskiego Marsa Alam.

36-letnia kobieta chciała tuż przed świętami wylecieć do Egiptu z lotniska w Pyrzowicach (Śląskie). Okazało się, że powinna była przebywać w domu, w izolacji.

Jak poinformował we wtorek chorąży sztabowy Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, 3 kwietnia kobieta stawiła się do odprawy samolotu czarterowego lecącego do egipskiego Marsa Alam. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że sanepid nałożył na nią obowiązek odbycia izolacji domowej w dniach od 1 do 10 kwietnia.

 

Podróżna odmówiła przyjęcia mandatu, sporządzono więc wniosek do sądu o jej ukaranie. Jednocześnie funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali o tej sytuacji Państwową Inspekcję Sanitarną, a kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie Polki na pokład. Egzotyczne wakacje przepadły.

 

ZOBACZ: Dubaj. Policjanci aresztowali modelki za nagą sesję na balkonie

 

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem.

 

To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach na pyrzowickim lotnisku. 20 marca funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że 14-latek wybierający się z rodzicami do Turcji powinien przebywać w izolacji domowej. Sprawa trafiła do sanepidu, ojciec chłopca został ukarany mandatem, a kapitan samolotu nie zezwolił na zabranie nastolatka na pokład, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z wyjazdu.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie