83-letni komiks z Supermanem sprzedany za ponad 3 mln dolarów

Kultura
83-letni komiks z Supermanem sprzedany za ponad 3 mln dolarów
Facebook/ Comicconnect
Pierwsze wydanie "Action Comics" sprzedano za rekordowe 3,25 mln dolarów

Niezwykle rzadki egzemplarz pierwszego komiksu o przygodach Supermana sprzedano za rekordową cenę 3,25 mln dolarów. W 1938 roku wydanie to można było nabyć za 10 centów.

W pierwszym numerze magazynu "Action Comics" po raz pierwszy zaprezentowano postać Supermana, który był pierwszym właściwym superbohaterem w kulturze popularnej.

 

Wydanie ukazało się w 1938 roku. Poznajemy historię przybycia Supermana z planety Krypton na Ziemię. Komiks można było nabyć za 10 centów. Według szacunków na świecie zostało około stu jego egzemplarzy.

Zachowała się w idealnym stanie

We wtorek gazetę sprzedano za rekordowe 3,25 mln dolarów - podał internetowy dom aukcyjny ComicConnect.com. Ta konkretna kopia zachowała się w niemal idealnym stanie. Przeleżała w stercie starych magazynów filmowych z lat 30. XX wieku.

 

 

- Ten komiks zapoczątkował gatunek superbohaterów - powiedział BBC współwłaściciel ComicConnect.com Vincent Zurzolo pośredniczący w sprzedaży. Dodał, że 83 lata temu wydrukowano setki tysięcy sztuk tego magazynu.

Sprzedawca zarobił milion dolarów

Sprzedawca pierwszego "Action Comics" zarobił na nim milion dolarów. Był właścicielem kopii przez trzy lata. Jak zaznaczono w oświadczeniu, nowy nabywca chcący pozostać anonimowym, stawia swoje pierwsze kropki w inwestowaniu w komiksy.

 

ZOBACZ: Tintin, Smerfy i Lucky Luke. Święto komiksu w Brukseli

 

Inny egzemplarz tego magazynu w 2014 roku sprzedano na aukcji internetowej eBay za 3,2 mln dolarów.

ac/grz/ BBC, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie