Sklep przynosił straty. Siedem ekspedientek z zarzutami ws. kradzieży

Polska
Sklep przynosił straty. Siedem ekspedientek z zarzutami ws. kradzieży
rawicz.policja.gov.pl
Wielkopolskie: ekspedientki okradały sklep, 7 kobiet z zarzutami

Siedem ekspedientek sklepu w gminie Rawicz w Wielkopolsce, usłyszało zarzuty kradzieży. Kobiety miały okradać swojego pracodawcę przez trzy lata; wynosiły towar ze sklepu nie płacąc za niego.

O sprawie poinformowała we wtorek rawicka policja. Jak podano, właściciel sklepu w jednej z wiosek w gminie Rawicz zauważył, że placówka od pewnego czasu przynosi spore straty.

 

ZOBACZ: Podlaskie: Złodzieje próbowali ukraść koparkę. Pojazd ugrzązł w błocie

 

"Sytuacja przymusiła go do przyjrzenia się bliżej swoim pracownicom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wyciągnięcie wniosku, że znaczna część strat podyktowana jest tym, że to pracujące w sklepie kobiety systematycznie okradały swojego pracodawcę" - podała policja.

 

Funkcjonariusze po analizie zebranych dowodów zatrzymali siedem kobiet pracujących w tej placówce. Kobiety w wieku od 30 do 53 lat są m.in. mieszkankami Rawicza oraz Wąsosza.

 

rawicz.policja.gov.pl

Ukrywały towar m.in w tapczanie 

"Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawczyń, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną cześć asortymentu pochodzącego z regałów marketu. Kobiety ukrywały go w rożnych miejscach między innymi w garażu, piwniczy czy też w tapczanie i w pufach" - wskazano.

 

ZOBACZ: Zniszczony sklep. Złodzieje wyrwali bankomat

 

Każda z zatrzymanych kobiet usłyszała zarzuty kradzieży; czterem z zatrzymanych kobiet zarzucono kradzież na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. zł, zaś trzem pozostałym na kwotę ok. 10 tys. zł.

 

Ekspedientkom grozi do 5 lat więzienia; będą one również musiały oddać zarzuconą im kwotę pieniędzy. Pracownice miały okradać market od 3 lat; zostały zwolnione dyscyplinarnie.

ms/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie