"Obrzydliwy tweet". Burmistrz reaguje na wpis Pawłowicz o transpłciowym dziecku

Polska
"Obrzydliwy tweet". Burmistrz reaguje na wpis Pawłowicz o transpłciowym dziecku
Polsat News
Burmistrz skrytykował wpis Krystyny Pawłowicz

"Obrzydliwy tweet, uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektorki" - tak burmistrz Podkowy Leśnej skomentował wpis sędzi TK Krystyny Pawłowicz. Była posłanka dzień wcześniej opisała sytuację, w której nauczyciele szkoły podstawowej mieli zostać "zobowiązani" do zwracania się do transpłciowej 10-letniej uczennicy imieniem żeńskim, a nie męskim, które "widnieje w aktach".

"Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej, ul.Jana Pawła II ,Agnieszka HEIN doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog.uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli,by zwracali się do 10-letniego ucznia,CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywil. zlekceważono" - brzmi pełny wpis Krystyny Pawłowicz na Twitterze opublikowany we wtorek.

 

Burmistrz Podkowy Leśnej Arutr Tusiński poinformował w środę, że w placówce odbyła się "narzucona z góry" kontrola szkoły przez kuratorium. Wcześniej wpis sędzi Trybunału Konstytucyjnego określił jako "obrzydliwy", "uderzający w dobro dziecka naszej szkoły i dyrektora Agnieszkę Hein".

 

ZOBACZ: Dzień Widoczności Osób Transpłciowych. Prezydent USA podpisał deklarację

 

"Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusje w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach" - przyznał w swoim wpisie.

"Dziecko ma mądrych rodziców, zrozumienie w szkole"

Tusiński zapewnił, "z całą odpowiedzialnością", że władze szkoły, ale także Podkowy Leśnej "są i będą otwarte na potrzeby każdego ucznia, także uczniów transpłciowych".

 

ZOBACZ: RPO: osoba transpłciowa ma prawo do nowego paszportu z jej aktualnymi danymi

 

"Podstawowym warunkiem dobrostanu psychicznego człowieka jest integracja jego psychiki z ciałem oraz możliwość ekspresji zgodnie z tym, jak się czuje. To oczywiste dla ludzi światłych. Rolą dyrekcji i grona pedagogicznego w szkole jest stworzenia przyjaznego środowiska, wspierającego edukację i zdrowy rozwój dzieci. I taka właśnie jest nasza szkoła – wspierająca i otwarta" - podkreślał samorządowiec.

 

 

Burmistrz zapewniał, że dziecko ma "mądrych rodziców, przyjaciół, zrozumienie w szkole, jest otoczone psychologiczną". "Od wczoraj wiemy także, że ma ogromne wsparcie w organizacjach działających na rzecz dyskryminowanych mniejszości.

 

"Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek" - dodał burmistrz.

 

"I na koniec - szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami" - zapewnił włodarz miasta.

bas/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie