Poruszające zdjęcie. Przemytnicy wyrzucili 6-miesięczne dziecko do rzeki

Świat
Poruszające zdjęcie. Przemytnicy wyrzucili 6-miesięczne dziecko do rzeki
Texas Department of Public Safety - South Texas Region
6-miesięczna dziewczynka została wyrzucona przez przemytników do rzeki Rio Grande

Podczas nielegalnej przeprawy przez rzekę Rio Grande na granicy USA z Meksykiem, przemytnicy wyrzucili za burtę 6-miesięczną dziewczynkę. Niemowlę zostało uratowane przez policjantów z Teksasu i mundurowych z amerykańskiej straży granicznej.

Do zdarzenia doszło 16 marca, jednak Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Teksas poinformował o tym w mediach społecznościowych we wtorek, publikując poruszające zdjęcie.

 

Jak przekazano, agenci jednostki policyjnej Texas Rangers pomagali wówczas straży granicznej uratować 6-miesięczną dziewczynkę, która została wyrzucona przez przemytników do rzeki Rio Grande. Do zdarzenia doszło podczas nielegalnej przeprawy do USA na tratwie.

 

ZOBACZ: Sprawca pobicia miał wyrok, nie miał zakazu zbliżania się. Nie żyje 10-latek

 

Policja nie wyjaśniła, co się stało z matką dziecka. W komunikacie wspomniała jedynie, że przemytnicy napadli ją jeszcze w Meksyku, w wyniku czego złamała nogę. Nie jest jasne, czy również była na tratwie. 

 

Our South Texas Special Operations Group, Texas Rangers Division, are an integral asset in border security. On 03/16/21,...

Opublikowany przez Texas Department of Public Safety - South Texas Region Wtorek, 30 marca 2021

 

Cytowany przez telewizję KVEO-TV porucznik Christopher Olivarez poinformował, że matka i i jej 6-miesięczna córka czekały w Meksyku od grudnia, aby przedostać się do Stanów Zjednoczonych. Kobieta zapłaciła przemytnikom 3,5 tys. dolarów za przetransportowanie jej i dziecka rzeką Rio Grande do USA.

 

Telewizja podała, że w ostatnim czasie do miasta Roma w Teksasie na tratwach przedostało się 67 osób i 150 dzieci.

zdr/ml/ polsatnews.pl, KVEO-TV
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie