Pijana matka opiekowała się dwumiesięcznym niemowlęciem

Polska
Pijana matka opiekowała się dwumiesięcznym niemowlęciem
Flickr/ Lukas Plewnia
Policja interweniowała w Olsztynie

W Olsztynie kompletnie pijana matka miała pod opieką dwumiesięczne dziecko. Niemowlęciem nie mógł się zająć ojciec, bo również był pijany. Teraz sąd rodzinny zbada, czy dwumiesięczne dziecko będzie bezpieczne w tej rodzinie - podała olsztyńska policja.

Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, we wtorek późnym wieczorem do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że pijana matka sprawuje opiekę nad niemowlęciem. Pod wskazany adres został wysłany policyjny patrol.

 

Interweniujący policjanci potwierdzili na miejscu tę sytuację. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie matki. Kobieta miała trudności z utrzymaniem równowagi, jak również z logicznym wypowiadaniem się. Usiłowała tłumaczyć swój stan, że "»nic się nie stało«, a ona wypiła zaledwie jedno piwo".

 

Funkcjonariusze na miejsce interwencji wezwali ojca dziecka. Ten przyszedł ze swoim bratem. Ojciec niemowlęcia nie mógł zająć się dzieckiem, bo sam też był pijany. Ostatecznie niemowlę przekazano wujkowi.

 

ZOBACZ: Pijani rodzice opiekowali się 16-miesięcznym dzieckiem

 

- Dokumentacja z interwencji zostanie teraz przesłana do sądu rodzinnego, który zbada sytuację rodzinną m.in. pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia będącego pod ich opieką dziecka. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podała policja.

kło/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie