Najnowsze dane ws. bezrobocia. Polska najlepsza w całej UE

Biznes
Najnowsze dane ws. bezrobocia. Polska najlepsza w całej UE
PAP/EPA/R. Garcia
Eurostat szacuje, że 15,953 mln mężczyzn i kobiet w UE, w tym 13,571 mln w strefie euro, było bezrobotnych w lutym bieżącego roku.

W lutym bezrobocie w Polsce wyniosło 3,1 proc. i był to najniższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej - wynika z danych podanych we wtorek przez Eurostat. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc.

Najwyższe bezrobocie w lutym było w Hiszpanii - wyniosło 16,1 proc. Eurostat nie dysponuje aktualnymi danymi dotyczącymi Grecji.

 

ZOBACZ: Eurostat: Polska z najniższym bezrobociem wśród krajów Unii Europejskiej

 

W styczniu 2021 r. bezrobocie w Polsce było też na poziomie 3,1 proc., a w grudniu 2020 r. wynosiło 3,2 proc. W lutym br. stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 8,3 proc., a w UE - 7,5 proc.

 

"Bardzo ważna informacja"

 

"Najniższe bezrobocie w całej UE w lutym, kolejny miesiąc liderami" - napisał na Twitterze szef Centrum Analiz Strategicznych, podsekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski.

 

 

"Dla mnie, pamiętającego trudne okresy dużego bezrobocia w Polsce, to bardzo ważna informacja" - dodał.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Bezrobocie sięga 16 procent. Prawie 4 miliony ludzi bez pracy

 

Załączył przy tym wpis Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, w którym podano, że w lutym bezrobocie w Polsce pozostało na najniższym poziomie w Unii. Tuż za Polską są Czechy z bezrobociem 3,2 proc. i Holandia 3,6 proc.

 

Prawie 16 mln bezrobotnych

 

Eurostat szacuje, że 15,953 mln mężczyzn i kobiet w UE, w tym 13,571 mln w strefie euro, było bezrobotnych w lutym bieżącego roku.

 

W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych wzrosła o 34 tys. w UE i o 48 tys. w strefie euro.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie