Kijów zaostrza restrykcje. Przepustki na transport publiczny

Świat
Kijów zaostrza restrykcje. Przepustki na transport publiczny
Pxabay/ zdj. ilustracyjne
Przepustki na korzystanie z transportu wydają kijowskie władze

W Kijowie od poniedziałku obowiązują zaostrzone przepisy przeciwepidemiczne. Zgodnie z zapowiedziami władz mają być zamknięte szkoły i przedszkola, a z transportu miejskiego mogą korzystać tylko osoby z przepustką. Miasto stanęło w korkach, a ceny przejazdów taksówką wzrosły.

Wprowadzenie nowych restrykcji stołeczne władze ogłosiły w ubiegłym tygodniu w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną.

 

Mer Witalij Kliczko wyjaśnił, że ze środków transportu mają korzystać tylko pracownicy przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej. Jak dodał, pracodawcy mają oddelegować pracowników do pracy zdalnej albo wydać im przepustki. Ograniczenia mają działać co najmniej do 16 kwietnia.

 

430 tysięcy przepustek 

 

W poniedziałek rano zamieszkany przez ok. 3 mln ludzi Kijów stanął w korkach, a internauci skarżą się w mediach społecznościowych na skok cen na przejazdy taksówkami.

 

Przepustki na korzystanie z transportu wydają kijowskie władze. Jak poinformowano, przekazano ich ponad 430 tysięcy.

 

ZOBACZ: Ukraina: więzili mężczyznę trzy lata, żeby przywłaszczyć jego mieszkanie

 

Jednak już w piątek na portalu władz Kijowa poinformowano o tym, że w internecie pojawiło się ogłoszenie sprzedaży takich przepustek "na czarno", za 100 hrywien. Sprawę zgłoszono na policję.

 

Pandemia na Ukrainie 

 

Podobne ograniczenia dotyczące korzystania z transportu obowiązywały też w czasie lockdownu wiosną ubiegłego roku. Wtedy jednak zamknięto całkowicie metro.

 

Minionej doby na Ukrainie wykryto ok. 10,2 tys. infekcji koronawirusem, w tym w Kijowie ok. 460 przypadków. W kraju w niedzielę zmarły 254 osoby chorujące na Covid-19.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie