Ukraina: więzili mężczyznę trzy lata, żeby przywłaszczyć jego mieszkanie

Świat
Ukraina: więzili mężczyznę trzy lata, żeby przywłaszczyć jego mieszkanie
Wikimedia.org/IaniWorld
Mężczyzna był przetrzymywany w mieszkaniu w Kijowie

Uwolniono mężczyznę, którego więziono przez trzy lata, by przywłaszczyć jego mieszkanie w Kijowie - poinformowała w czwartek kijowska policja. W domu, w którym znaleziono mężczyznę, był też inny kijowianin, który także mógł być więziony - dodano.

Andrij Kryszczenko, stojący na czele stołecznej policji, poinformował, że uwolniony mężczyzna był poszukiwany od 2017 roku.

 

Jak dodał, na policję jakiś czas temu wpłynęła informacja, że może się on znajdować w jednym z mieszkań w Mikołajowie. Podczas przeszukania w środku znaleziono poszukiwanego 52-latka i jeszcze jednego mężczyznę, który również mógł być więziony.

 

ZOBACZ: Kijów: zabarykadował się w banku, twierdził, że ma bombę

 

W sprawie zatrzymano trzy osoby pochodzące z obwodu mikołajowskiego i z Zaporoża. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności wraz z konfiskatą majątku. Śledczy ustalają, jakie były role zatrzymanych.

 

Kryszczenko przekazał, że podczas śledztwa na policję zgłosiła się też kobieta, która twierdziła, że ta sama grupa "w oszukańczy sposób" przywłaszczyła jej mieszkanie.

 

- Sprawdzamy, czy dana grupa miała związek z tym zdarzeniem i z analogicznymi przestępstwami na terytorium Ukrainy - dodał

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie