Wrocław. Szpital wojewódzki wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19

Polska
Wrocław. Szpital wojewódzki wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Dolnośląskie: Szpital Wojewódzki im. Marciniaka wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19

Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu po kilkunastu godzinach przerwy wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19. W placówce poprawiono przepustowość instalacji tlenowych. Z kolei szpital im. Falkiewicza we Wrocławiu przerwał przyjmowanie pacjentów.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w niedzielę po południu, że prowadzony przez ten samorząd Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu ponownie wznowił przyjęcia pacjentów z COVID-19.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia: od tego jak bezpiecznie spędzimy święta zależą najbliższe tygodnie

 

Ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych przerwano przyjmowanie pacjentów w nocy z soboty na nadzielę. Obecnie poprawiono tam przepustowość tlenu w instalacji medycznej na tyle, że można w nim ponownie przyjmować kolejnych pacjentów.

 

- Obecnie jest tam hospitalizowanych 80 pacjentów z COVID-19, którzy mają zapewnioną pełną opiekę medyczną, w tym również dostęp do tlenu - powiedział rzecznik.

 

WIDEO: Wrocław. Szpital wojewódzki wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19

  

 

Problem w innej placówce 

 

Jak dodał rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, problem z ograniczoną przepustowością tlenu pojawił się w niedzielne popołudnie w innej placówce - w Szpitalu Wojewódzkim im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: Prof. Gut: spadek liczby nowych zakażeń może wynikać z okresu świątecznego

 

- Leży w nim 30 pacjentów chorych na COVID-19, a miejsc dla takich chorych zapewniono tam 55. Po to, by nie obciążać sieci tlenowej, zapadła decyzja, aby na kilka godzin wstrzymać przyjmowanie nowych pacjentów - powiedział rzecznik.

 

Dodał, że za kilka godzin, gdy przepustowość w instalacji się zwiększy, szpital ponownie zacznie przyjmować nowych pacjentów.

grz/ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie