Minister zdrowia: od tego jak bezpiecznie spędzimy święta zależą najbliższe tygodnie

Polska
Minister zdrowia: od tego jak bezpiecznie spędzimy święta zależą najbliższe tygodnie
Polsat News
"Od tego jak bezpiecznie spędzimy te Święta zależy co będzie działo się w najbliższych tygodniach." - przekazał Minister Zdrowia

"Dziś 28,1 tys nowych zakażeń, czyli o ponad 3,6 tys mniej niż tydzień temu. To kolejny dzień ponad 10% spadku" - napisał Adam Niedzielski w mediach społecznościowych, podsumowując dane dotyczące nowych zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 073 nowych przypadkach koronawirusa z ostatniej dobry i śmierci 571 chorych. Do respiratorów podłączonych jest najwięcej pacjentów od początku pandemii - 3200. 

 

"Dziś 28,1 tys nowych zakażeń, czyli o ponad 3,6 tys mniej niż tydzień temu. To kolejny dzień ponad 10% spadku. Od tego jak bezpiecznie spędzimy te Święta zależy co będzie działo się w najbliższych tygodniach." - napisał Adam Niedzielski w mediach społecznościowych. 

 

Szczepienia "światełkiem w tunelu"

- Mam nadzieję, że światełko w postaci szczepień pozwoli zrealizować nasze marzenia o kolejnych świętach bez obostrzeń - mówił Minister Zdrowia, składając Polakom życzenia z okazji Wielkanocy. 

 

ZOBACZ: Pokarmy można poświęcić w domu. "Przykryjmy stół białym obrusem i zapalmy wielkanocną świecę"

 

- Przed nami wyjątkowy czas, Święta Wielkanocne. Niestety po raz drugi spędzimy je w cieniu pandemii. Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem. Dlatego chciałbym zwrócić się do państwa z apelem, pozostańmy w te święta w domu w gronie najbliższej rodziny - przekazał premier Mateusz Morawiecki w orędziu.


dsk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie