Gwałtowna powódź w Indonezji. Zginęły co najmniej 23 osoby

Świat
Gwałtowna powódź w Indonezji. Zginęły co najmniej 23 osoby
fot. PAP/EPA/BNPB HANDOUT
W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać m.in. zawalone budynki

Co najmniej 23 osoby zginęły w niedzielę na indonezyjskiej wyspie Flores w wyniku gwałtownej powodzi wywołanej przez ulewne deszcze. Dziewięć osób odniosło obrażenia, a pięć jest zaginionych. W sąsiednim Timorze Wschodnim zginęło osiem osób.

Raditya Jati, rzecznik indonezyjskiej agencji zarządzania kryzysowego, powiedział, że w wiosce Lamanele błoto zalało kilkadziesiąt budynków. - Domy mieszkańców zostały zmyte przez powódź - dodał.

 

ZOBACZ: Co minutę na świecie zużywanych jest 3 mln maseczek ochronnych

 

Poinformował też, że na wyspie Adonara na wschód od Flores zawalił się most.

Zalany pałac prezydencki 

W Timorze Wschodnim na obrzeżach Dili, stolicy kraju, doszło do osunięcia ziemi, w wyniku którego zginęło osiem osób - poinformowała agencja Tatoli. Jeden ze świadków powiedział Reuterowi, że wśród ofiar śmiertelnych było dwuletnie dziecko.

 

- Obecnie koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży zostały przewiezione w bezpieczne miejsce - powiedział Joaquim Gusmao, sekretarz stanu ds. ochrony ludności.

 

ZOBACZ: Ukraina zamieni się w pustynię? Tamtejsze lasy masowo wysychają

 

W Dili, gdzie ulewne deszcze trwają od sobotniego wieczora, zalany został pałac prezydencki. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać zawalone budynki i zalane pojazdy.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie