Indonezja. Rybak złowił rekina "z ludzką twarzą". "Przyniesie mi szczęście"

Świat
Indonezja. Rybak złowił rekina "z ludzką twarzą". "Przyniesie mi szczęście"
Pixabay/Fotoworkshop4You, YouTube
Młody rekin nie przeżył wyłowienia z wody. Rybak zakonserwował jednak jego ciało

W sieć rybaka ze wschodniej Indonezji przez przypadek wpadła dorosła samica rekina. Gdy mężczyzna rozciął rybę, okazało się, że wewnątrz rozwijało się młode o pyszczku przypominającym twarz człowieka. Wkrótce w domu 48-latka pojawiły się tłumy ciekawskich, a także kupców, jednak posiadacz intrygującej ryby nie chce jej sprzedać.

Nietypowego rekina wyłowił 48-letni Abdullah Nuren, mieszkający we wschodniej Indonezji. Gdy w nocy z 20 na 21 lutego pływał trawler na wodach regionu Rote Ndao, w zarzuconą sieć przypadkowo wplątała się dorosła samica tego gatunku ryby.

 

Mężczyzna rozciął jej ciało i zobaczył, że wewnątrz znajdowały się trzy młode osobniki w fazie rozwojowej. Dwa z nich były podobne do matki, więc ich anatomia nie odbiegała od tej znanej z podręczników biologii.

 

Jednak trzeci z małych rekinów znacząco różnił się od rodzeństwa - kształt i lokalizacja jego oczu, otworu gębowego oraz kształt pyszczka przypominał człowieka.

 

 

Sąsiedzi chcieli odkupić zmutowanego rekina

 

Nuren zabrał niecodzienne zwierzę do swojego domu w wiosce Papela. Gdy o znalezisku dowiedzieli się sąsiedzi, chcieli go odkupić od 48-latka. Rybak jednak odmówił.

 

ZOBACZ: Australia. Rekin zaatakował mężczyznę w miejskiej rzece

 

Wkrótce, poza potencjalnymi kupcami, którzy wciąż się pojawiają, w jego progach zaczęło pojawiać się coraz więcej ciekawskich.

 

- Dom jest pełen ludzi chcących zobaczyć "ludzkiego" rekina. Wielu chce go nabyć, ale ja go zachowam. Myślę, że przyniesie mi szczęście - przyznał Indonezyjczyk, który zdążył zakonserwować rybę "z ludzką twarzą".

wka/grz/ "Daily Mail", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie