Szymon Hołownia zaszczepiony. "Ponad 90 km od domu"

Polska
Szymon Hołownia zaszczepiony. "Ponad 90 km od domu"
Facebook/Szymon Hołownia
O szczepieniu Hołownia poinformował na Facebooku

Lider ruchu Polska 2050 poinformował na Facebooku, że przyjął szczepionkę. Udało mu się zarejestrować podczas "środowo-czwartkowego zamieszania". Po zastrzyk jechał do Starej Błotnicy - "ponad 90 km od domu, ale co tam - przejechałbym nawet 1090" - napisał Hołownia.

"Przyznaję: nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz - dzięki ministrowi Dworczykowi - już wiem. W czasie środowo - czwartkowego zamieszania, system przydzielił mi właśnie ten punkt szczepień, ponad 90 km od domu, ale co tam - przejechałbym nawet 1090" - napisał w sobotę na facebooku lider Ruchu Polska 2050.

 

Jak dodał, "w czwartek trwał bajzel, nikt nie wiedział, czy te przydzielone szczepienia będą, czy nie. Wieczorem wyjśniło się, że będą, ale tylko dla tych, którym system dał termin do 5.04, bo tu - jak stwierdził Dworczyk na konferencji - »nie byłoby już możliwości zastąpienia tych osób innymi«".

 

ZOBACZ: Decyzja Holandii. Częściowe wstrzymanie szczepień AstraZeneca

 

"Upewniłem się jeszcze wczoraj dzwoniąc na infolinię - jeśli moja rezygnacja mogłaby dać szansę na szczepienie jakiemuś seniorowi - z radością ustąpię. Usłyszałem, że to tak nie działa, że albo przyjadę, albo będzie wolny termin i ryzyko zmarnowania dawki" - pisał Hołownia.

 

 

"Nie pozwolono mi wybrać"

 

"Więc ruszyłem w tę Wielką Sobotę zwiedzać Ziemię Radomską. Pod przychodnią spotkałem samych warszawiaków, też z tego czwartkowego rozdania. Zespół przychodni w Starej Błotnicy - najlepszy na świecie! Przesympatyczny, kompetentny, bardzo skrupulatny, dający poczucie bezpieczeństwa" - dodał.

 

Pozdrowił wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy pracują w święta oraz wszystkich służb "dbających o nasze bezpieczeństwo". "Jesteście wspaniali! Potrzebujemy Was, dziękujemy Wam, jak najszybciej wracajcie do swoich bliskich, wszystkim Wam - DOBRYCH Świąt!" - napisał.

 

ZOBACZ: "Kłamał albo o godz. 8, albo o 10". Hołownia oczekuje, że Dworczyk "poleci" jeszcze w czwartek

 

Jak poinformował, został zaszczepiony preparatem Pfizera. "Nie, nie pozwolono mi wybrać, której sieci miałbym być HOTspotem. Ula, w wojsku, dostała parę dni temu AstręZenecę, doba objawów grypowych, ale już jest z górki" - pisał lider Ruchu Polska 2050.

 

W czwartek Hołownia mówił, że w programie szczepień panuje chaos i domagał się dymisji szefa KPRM, pełnomocnika rządu ds. szczepień Michała Dworczyka. - Ile jeszcze będziemy znosić rządy gamoni, którzy nie potrafią przeprowadzić kluczowego dla życia i zdrowia procesu - pytał.

 

Szymon Hołownia we wrześniu skończy 45 lat.

prz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie