19-latek dźgnięty w szyję na warszawskich bulwarach

Polska
19-latek dźgnięty w szyję na warszawskich bulwarach
strazmiejska.waw.pl
Zatrzymanymi zajmie się teraz sąd. Za próbę zabójstwa grozi nawet dożywocie

W piątek wieczorem na stołecznych bulwarach 19-latek został dźgnięty nożem w szyję. Sprawcy ataku zostali zatrzymani przez strażników miejskich.

Stołeczna straż miejską podała, że w piątek wieczorem funkcjonariusze z oddziału specjalistycznego patrolowali nadwiślańskie bulwary. Tuż przed godz. 22 podbiegł do nich młody mężczyzna, który poinformował, że jego kolega został dźgnięty nożem w szyję. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

 

ZOBACZ: Tłumy Polaków na bulwarach i plażach bez maseczek i dystansu

 

Na pobliskim murku siedział 19-latek z krwawiącą raną z lewej strony szyi. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jeden ze strażników założył opatrunek na ranę i uciskał ją do przyjazdu karetki.

 

W tym czasie drugi z funkcjonariuszy ustalił świadków zdarzenia. Rysopisy sprawców zostały przez radiostację przekazane innym strażnikom patrolującym bulwary i ich okolice.

 

strazmiejska.waw.pl

Sprawcy zatrzymani 

Kwadrans po zgłoszeniu zdarzenia przez radiostacje jeden z patroli zauważył dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom przekazanym przez świadków.

 

ZOBACZ: Zaatakował policjanta nożem. Grozi mu dożywocie

 

Zostali oni zatrzymani. Jednak ich nerwowe zachowanie i niespójne tłumaczenie wzbudziło podejrzenie strażników, że mogą to być sprawcy napaści. Młodszy z zatrzymanych ma 16 lat. Przy 23-latku znaleziono i zabezpieczono składany nóż, który mógł być narzędziem ataku. Wezwano jeszcze jedną załogę straży miejskiej i patrol policji. Zatrzymani mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków i przekazani policji. Napadnięty 19-latek został natomiast przewieziony do szpitala.

 

Zatrzymanymi zajmie się teraz sąd. Za próbę zabójstwa grozi nawet dożywocie. 

ms/prz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie