Tłumy Polaków na bulwarach i plażach bez maseczek i dystansu

Polska
Tłumy Polaków na bulwarach i plażach bez maseczek i dystansu
PAP/Marcin Bielecki
Tłumy ludzi na szczecińskich bulwarach

Temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza i słoneczna pogoda sprawiła, że w wielu miastach ludzie spędzali czas na świeżym powietrzu. Tłumy były dziś na bulwarach i miejskich plażach m.in. w Szczecinie, Warszawie i Poznaniu. W wielu miejscach nie przestrzegano obostrzeń, policja wystawiała mandaty.

Od soboty obowiązują nowe obostrzenia, a dzienna liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce przekroczyła w środę 30 tys.

 

Wiele osób zdecydowało się pierwsze słoneczne dni spędzić na świeżym powietrzu. W niektórych miejscach zgromadziły się tłumy. Większość osób nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu społecznego. 

 

ZOBACZ: "Sytuacja na Śląsku jest krytyczna". Minister zapowiedział relokację pacjentów

 

"Do zobaczenia dziś wieczorem"

 

O tłumach nad Wartą informował Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy policji w Poznaniu. Zapowiedział, że nad rzeką pojawią się patrole policyjne na koniach. 

 

Szczecin: interwencje na bulwarach

 

Jak przekazał w środę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau, we wtorek policjanci podjęli na nadodrzańskich bulwarach kilkadziesiąt interwencji, wszystkie zakończone mandatami. Dotyczyły m.in. nieprzestrzegania obostrzeń epidemicznych. Pankau przypomniał jednak, że na całych bulwarach obowiązuje obecnie zakaz spożywania alkoholu - część mandatów dotyczyła nieprzestrzegania zakazu.

 

Oficer prasowy KMP dodał, że podczas jednej z interwencji funkcjonariusze ujawnili też osobę poszukiwaną do odbycia kary.

 

PAP/Marcin Bielecki
PAP/Marcin Bielecki

 

Warszawa: tłumy nad Wisłą

 

O tłumach nad Wisłą w Warszawie informuje dziennikarz Polsat News, Grzegorz Jankowski. "Na bulwarach w Warszawie kilka tysięcy młodych ludzi przekazuje sobie właśnie odporność stadną. Z piwkiem w ręku. Teraz! I co? I nic. Nikt nie reaguje. A obok, Wisłostradą, pędzą co chwila karetki szukając w szpitalach miejsca dla chorych" - napisał. 

 

 

Nieprzestrzeganie obostrzeń to wykroczenie zagrożone grzywną. Policja lub inna służba uprawniona do nakładania mandatów za złamanie obostrzeń może nałożyć mandat w wysokości do 500 zł. 

pgo/jo//PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie