Kobieta-zamachowiec zdetonowała bombę. Zabiła siebie i własną córkę

Świat
Kobieta-zamachowiec zdetonowała bombę. Zabiła siebie i własną córkę
commons.wikimedia/Israel Defense Forces/CC BY-SA 2.0; Zdj. ilustracyjne
Kobieta zabiła siebie i własne dziecko

Podczas operacji sił bezpieczeństwa w gubernatorstwie Al-Kasrajn kobieta-zamachowiec zdetonowała bombę przy pasie wybuchowym zabijając zarówno siebie, jak i swoje małe dziecko - przekazały władze Tunezji. Starsza córka kobiety przeżyła.

Agencja AP przekazała, że tunezyjskie siły bezpieczeństwa namierzyły grupę islamskich ekstremistów w rejonie Mount Salloum. W wymianie ognia zabito jednego z bojowników.

 

ZOBACZ: Zamachowiec-samobójca zaatakował na południu Rosji. Są ranni

 

Żona mężczyzny, widząc jego śmierć, aktywowała założony pas wybuchowy. Eksplozja zabiła zarówno ją, jak i małą dziewczynkę, którą trzymała w ramionach. Do rozbitej grupy należała również starsza córka ekstremistki, która przeżyła akcję służb.

Stan wyjątkowy od 5 lat

W wydanym oświadczeniu władze przyznały, że po raz pierwszy w grupie ukrywających się dżhadystów były kobiety.

 

W drugiej, niezależnej akcji w rejonie Mount Mghila, służby bezpieczeństwa zabiły domniemanego lidera Państwa Islamskiego w rejonie. Według władz grupa odpowiada za głośne ataki terrorystyczne dokonane w ostatnich latach.

 

Al-Jazeera przypomina, że w związku z atakami terrorystycznymi, w Tunezji, od 2015 r. co pół roku przedłużany jest stan wyjątkowy. Aktualny ma zakończyć się 23 czerwca.

bas/ AP, Al-Jazeera
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie