13-latka zaczęła rodzić podczas egzaminu. Po porodzie wróciła go dokończyć

Świat
13-latka zaczęła rodzić podczas egzaminu. Po porodzie wróciła go dokończyć
Zdj. ilustracyjne/Uganda Business and Technical Examinations Board
Dziewczynka zaczęła rodzić podczas egzaminu z matematyki

13-latka z Ugandy zaczęła rodzić podczas pisania egzaminu w szkole. Dziewczynka natychmiast trafiła do szpitala, gdzie po kilkunastu minutach na świat przyszło zdrowe dziecko. Po porodzie nastoletnia matka wróciła do szkoły, aby dokończyć egzamin.

Dyrektor szkoły w Buwamie, Godfrey Ssemanda powiedział lokalnym mediom, że dziewczynka zaczęła rodzić podczas egzaminu z matematyki.

 

13-latka natychmiast została przetransportowana do szpitala. Poród przebiegał bez komplikacji. Po 20 minutach na świat przyszło zdrowe dziecko. 

 

 

Po porodzie zarówno matka jak i noworodek czuli się dobrze. 13-latka była w tak dobrej kondycji, że zaledwie godzinę po zabraniu do szpitala, wróciła do szkoły aby dokończyć pisanie egzaminu.

 

ZOBACZ: 74-latka została matką. Urodziła zdrowe bliźniaki

 

Według lokalnych mediów dziewczynka dostała dodatkowe 45 minut na ukończenie sprawdzianu. Jak przekazała dyrekcja szkoły, następnego dnia 13-latka podeszła do kolejnego egzaminu.

 

- Kiedy dostałam bólów porodowych poczułam, że świat się kończy, ale też byłam pewna, że Bóg jest ze mną i nie mogę przegapić ani jednego egzaminu - powiedziała 13-latka. 

 

 

Rodzice dziewczynki twierdzą, że ojcem dziecka jest kolega ich córki, a 13-latka zaszła w ciąże podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa.

dk/prz monitor.co.ug/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie