74-latka została matką. Urodziła zdrowe bliźniaki

Świat
74-latka została matką. Urodziła zdrowe bliźniaki
Facebook/Sanakkayala Uma Shankar

74-latka z Indii została prawdopodobnie najstarszą matką na świecie. Kobieta, po kilkudziesięciu latach starań, urodziła zdrowe bliźnięta. Dzieci przyszły na świat dzięki zapłodnieniu in vitro.

Mieszkanka Guntur w środkowo-wschodnich Indiach starała się o potomstwo od ponad 50 lat. W końcu jej marzenie się spełniło i to podwójnie. Kobieta w wieku 74-lat urodziła dwie zdrowe córki.

 

Było to możliwe dzięki metodzie in vitro, którą miała sfinansować kobiecie klinika leczenia niepłodności. Kobieta przez cały okres ciąży była pod kontrolą lekarzy. Regularne badania nie wykazały żadnych problemów. 

 

 

74-latka wyznała, że do starań o potomstwo zainspirowała ją historia sąsiadki, która za pomocą in vitro, zaszła w ciążę w wieku 55 lat. 

 

 

Dzieci przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu. Podczas porodu kobiecie towarzyszył jej 78-letni mąż.

 

 

- Operacja przebiegła bezproblemowo - powiedział lekarz odbierający poród. - Zarówno matka, jak i dzieci są zdrowe - dodał. 

 

Obecnie 74-latka przebywa na oddziale intensywnej opieki, gdzie dochodzi do siebie. - Nie potrafię wyrazić swoich uczuć słowami. Te dzieci mnie uzupełniają. Moje oczekiwanie w końcu dobiegło końca - powiedziała kobieta.

 

Wszystko wskazuje na to, że 74-latka jest najstarszą matką świata. Wcześniej za najstarszą rodzicielkę uchodziła mieszkanka Indii, która urodziła dziecko w wieku ponad 70 lat. Dokładny wiek kobiety nie był jednak znany, ponieważ nie miała ona aktu urodzenia. W Indiach posiadanie tego typu dokumentów nie jest normą. Lekarze szacowali jednak, że kobieta ma ok. 72 lat.

dk/msl/ polsatnews.pl, Daily Mail

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze