Dziecko urodziło dziecko. Nikt nie wiedział o ciąży

Świat
Dziecko urodziło dziecko. Nikt nie wiedział o ciąży
Wikimedia Commons/Janko Ferlič
Ciąża dziewczynki była zaskoczeniem dla wszystkich

12-letnia dziewczynka z Kantabrii na północy Hiszpanii została matką. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 17-latek. Ciąża dziewczynki zaskoczyła wszystkich. Przed porodem nikt w domu ani w szkole nie zauważył, że 12-latka spodziewa się dziecka. Noworodek znajduje się pod opieką lekarzy.

12-latka zaszła w ciążę w marcu, na początku pandemii koronawirusa. 6 grudnia dziewczynka zaczęła odczuwać silne bóle brzucha. Zaniepokojona matka wezwała do niej pogotowie. 

 

ZOBACZ: Sąd umorzył sprawę 12-latki, która urodziła dziecko

 

Zanim ratownicy przybyli na miejsce, 12-latka zaczęła rodzić. Dziecko urodziło się zdrowe. Po porodzie zarówno matka jak i chłopiec trafili do szpitala w Santander. 

 

Młoda mama po kilku dniach wróciła do domu. Dziecko, mimo że jest w dobrej kondycji, wciąż przebywa pod obserwacją lekarzy.

 

Poród zaskoczył wszystkich

 

Jak informuje "El Pais" ciąża dziewczynki była zaskoczeniem dla wszystkich. Nie wiedziała o niej ani sama 12-latka, ani jej rodzice. Informacja zaskoczyła również pracowników opieki społecznej, którzy opiekują się rodziną oraz szkołę, do której uczęszczała dziewczynka.

 

12-latka nie potrafi wyjaśnić w jakich okolicznościach zaszła w ciąże. Ze względu na jej wiek, sprawą porodu zainteresowała się policja i prokuratura. Śledczy sprawdzą, czy do poczęcia doszło w wyniku wykorzystania seksualnego.

 

ZOBACZ: Chora na COVID-19 wybudziła się ze śpiączki. Czekała na nią niespodzianka

 

Jak informują hiszpańskie media, wszystko wskazuje na to, że ojcem dziecka jest 17-latek spokrewniony z rodziną, który przez pewien czas mieszkał w domu 12-latki podczas lockdownu.

 

Rodzina, której dokładne miejsce zamieszkania i tożsamość nie zostały podane do publicznej wiadomości, poinformowała, że zamierza oddać dziecko do adopcji.

dk/prz/ El Pais, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie