Nocny pożar na A4. Spłonęły przesyłki kurierskie

Moto
Pożar tira na A4
Galeria zdjęć (5)
Spłonęła kabina tira, ogień przeniósł się na naczepę.

Pożar ciągnika siodłowego na autostradzie A4 za węzłem Rudno w Małopolsce. Zapaliła się ciężarówka jadąca w stronę Krakowa. Ogień objął kabinę kierowcy, a następnie przeniósł się na naczepę i ładunek. Przejazd autostradą był całkowicie zablokowany. Rano policja udrożniła przejazd lewym pasem, na prawym i awaryjnym trwały działania związane z interwencją straży pożarnej i policji.

Do pożaru ciągnika siodłowego z naczepą doszło na 387 kilometrze autostrady A4 za węzłem Rudno. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie poinformował o zdarzeniu w nocy ze środy na czwartek ok. godz. 2:00. 

 

W chwili przyjazdu policji i straży pożarnej pożar ogarnął kabinę kierowcy i część naczepy. Zestaw płonął, a łuna była widoczna z daleka. Pas autostrady w kierunku Krakowa został całkowicie zablokowany. Policja kierowała ruch na objazd prowadzący przez węzeł Rudno oraz drogę krajową nr 79 przez Krzeszowice.

 

ZOBACZ: Rozszczelniona cysterna. Kwas siarkowy wylewał się z tira na drogę

 

Straż pożarna ugasiła ogień, a lewy pas ruchu został udrożniony około godz. 4 nad ranem - podała krakowska policja. W miejscu pożaru nadal mogą występować utrudnienia.

 

Jak poinformowano, spłonęła duża część towaru, a były to przesyłki kurierskie i paczki.

 

Policja bada przyczynę zapalenia się pojazdów.

 

hlk/grz/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie