Sztab kryzysowy na Śląsku. Minister zdrowia jedzie na miejsce

Polska
Sztab kryzysowy na Śląsku. Minister zdrowia jedzie na miejsce
PAP/EPA/Andreu Dalmau
Trudna sytuacja na Śląsku, na miejsce jedzie minister zdrowia

- W liczbie nowych zakażeń przoduje województwo śląskie. Jedzie tam minister Adam Niedzielski, aby osobiście być na miejscu, zobaczyć, jaka jest sytuacja i porozmawiać z panem wojewodą - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zostanie zwołany sztab kryzysowy.

Kraska był pytany na antenie TVP1, czy w środę padnie kolejny rekord nowych, odnotowanych zakażeń.

 

- Zawsze środa i czwartek, to te dni, kiedy tych przypadków mamy zdecydowanie więcej niż w poprzednich dniach. Efekt weekendu zostaje "zmazany". Dzisiaj na pewno będzie więcej przypadków niż w ostatnich dniach, tego się spodziewaliśmy - odpowiadał.

Sztab kryzysowy w woj. śląskim

Wiceminister dodał, że biorąc pod uwagę liczbę nowych zakażeń, to "przoduje jedno województwo" - śląskie.

 

ZOBACZ: Rozważałbym wdrożenie dodatkowych restrykcji - wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w "Graffiti"

 

- Z wielką troską patrzymy na to województwo. Do województwa śląskiego jedzie nasz minister Adam Niedzielski, aby osobiście być na miejscu, zobaczyć jaka jest sytuacja i porozmawiać z panem wojewodą - mówił Kraska.

 

- Na miejscu będzie sztab kryzysowy, zwołany z obecnością pana ministra. Myślę, że sytuacja jest w tej chwili pod kontrolą, ale jest bardzo poważna - dodawał wiceminister.

 

Zauważał, że Polska podzieliła się na dwie strefy - strefa północna i wschodnia, "gdzie tych zakażeń mamy zdecydowanie mniej" oraz południe i zachód. - Województwo śląskie jest niewielkie terytorialnie, ale jest bardzo zurbanizowane, ma dużo mieszkańców. Kontakt międzyludzki jest bardzo ścisły - dodawał wiceminister.

Premier we Wrocławiu

Gdy minister zdrowia będzie uczestniczył w sztabie kryzysowym w woj. śląskim, premier Mateusz Morawiecki przyjedzie z wizytą do woj. dolnośląskiego - trzeciego pod względem liczby nowych, odnotowywanych przypadków. Szef rządu ma odwiedzić jeden z wrocławskich szpitali.

 

ZOBACZ: 40 tys. zakażeń koronawirusem we Francji. Władze rozważają trzy scenariusze walki z pandemią

 

Mamy 20 870 nowych przypadków koronawirusa - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby zmarło 461 osób. W ciągu ostatniej doby gwałtownie wzrosła liczba zajętych szpitalnych łóżek covidowych - o 1151. Obecnie w szpitalach przebywa ponad 31 tys. pacjentów, a 3054 chorych zostało podłączonych do respiratorów.

 

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 3572 i na Śląsku - 2812. Najmniej z kolei na Podlasiu - 349 i w woj. opolskim - 325. Reszta przypadków pochodzi z województw: dolnośląskiego (2110), wielkopolskiego (1892), małopolskiego (1655), łódzkiego (1290), kujawsko-pomorskiego (1181), lubelskiego (1010), pomorskiego (989), podkarpackiego (919), warmińsko-mazurskiego (786), zachodniopomorskiego (728), świętokrzyskiego (551) i lubuskiego (397).

 

304 zakażenia - podało MZ - to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

bas/grz/ TVP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie