Związali ofiarę gwałtu ze sprawcą. "Para" przeszła "marsz wstydu"

Świat
Związali ofiarę gwałtu ze sprawcą. "Para" przeszła "marsz wstydu"
pixabay/stephennorris, NDTV
16-latka została związana z oprawcą. Decyzję o "karze" podjęła rodzina

16-latka miała zostać zgwałcona przez jednego z mieszkańców wioski w indyjskim stanie Madhya Pradesh. Rodzina znała, że nastolatka przyniosła im hańbę. W ramach kary została związana ze swoim oprawcą liną i przeszła "marsz wstydu", podczas którego była obrażana i bita. Nagranie trafiło do mediów.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w jednej z wiosek w dystrykcie Alirajpur. 16-latkę miał zgwałcić 21-letni mieszkaniec wioski, który ma żonę i dwoje dzieci. Bliscy uznali, że zarówno ofiara, jak i napastnik zasługują na karę.

 

ZOBACZ: "Miała ciało kobiety". Polityk broni syna oskarżonego o gwałt na 12-latce

 

Na nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, widać jak mieszkańcy wioski ubliżają związanej parze. Mężczyźni, którzy krępowali nastolatkę krzyczeli: "Bharat Mata Ki Jai" - "Niech żyje matka Indie". Mężczyzna i kobieta zostali też kilkakrotnie uderzeni. Sytuację w porę opanowała wezwana na miejsce policja.

 


Sześć osób z zarzutami

To funkcjonariusze ujawnili, że decyzję o związaniu i poniżeniu kobiety przed całą wioską podjęła jej własna rodzina. Łącznie zatrzymano 6 osób, w tym domniemanego gwałciciela.

 

- 21-latek jest oskarżony o gwałt. Kolejne zarzuty dotyczą członków rodziny kobiety i mieszkańców wioski, którzy zorganizowali marsz i pobili 16-latkę - wyjaśniał oficer Dilip Singh Bilwal.

 

ZOBACZ: Indie: Obroniła się przed gwałtem, więc ją podpalili. Przez miesiąc umierała w szpitalu

 

Według danych Krajowego Biura Kryminalnego za rok 2019, w Indiach dochodzi do 88 gwałtów dziennie. Mowa tu jednak jedynie o potwierdzonych sprawach - w wielu przypadkach ofiary nie zgłaszają się na policję.

 

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o śmierci 23-latki z Shahjahanpur, która po tym, jak skutecznie obroniła się przed gwałtem, została pobita i podpalona. Przez miesiąc umierała w szpitalu.

bas/grz/ NDTV/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie